niedziela, 9 kwietnia 2017

na temat księżyca
Pachniało. Przez chwilę myślałam, że ktoś zapalił kadzidełko, a to była mirabelka. Sporo ich na osiedlu. Do tego to jest ten tydzień, gdy spadają kwiaty topoli, i zanim zostaną zamiecione, rozścielają się w parujący zapachem dywan, trochę przypominający leśną wilgotną ściółkę. Zresztą jest swój własny, trudno go porównać. Coraz więcej fiołków - ale one są dyskretne - trzeba się przy nich położyć i wsadzić w nie nos. I lubią rozgrzane powietrze, wtedy oddają się najmocniej.

11 komentarzy:

 1. Łdne zdjęcia, a narcyze te zwykłe też pachną na odległość. Szkoda, że u nas fiołki już przekwitają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, narcyzy pachną, ale u nas akurat jeszcze nie ma. I lilie ogrodowe - jest jeden krzaczek, ale jak kwitnie to czuć go na sto metrów :)

   Usuń
 2. Też dziś patrzyłam na księżyc!
  Fiołków mnóstwo, a mirabelka w sąsiednim ogrodzie dopiero ma pąki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbowałam zrobić księżycowi zdjęcie - wystąpiłam wobec niego z lampą błyskową :) Oczywiście wykadrowałam maksymalnie i dlatego zdjęcia, cóż..., nabyły "malarskości" ;)

   Usuń
 3. u mnie pachną żonkile a ja czekam na tulipany i na jabłonke, wiśnie, czereśnie ...czekam na drzewa to ich kwiaty i zapachy mnie powalają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje osiedle zbudowano pod sam koniec PRL-u, dlatego nie dbano o opłacalność - bloki są niskie i niezbyt gęsto ustawione. Wcześniej był tam sad i zostawiono tyle drzew, ile się dało. Dlatego pełno tu śliw, wiśni, czereśni, jabłoni, a także jabłoni rajskich, orzechów włoskich, jarzębin... Nie licząc oczywiście innych krzewów i drzew. Mieszkańcy parterów mają ogródki kwiatowe. Dlatego tu cały czas coś kwitnie i pachnie, a zimą cieszy kolorowymi jagódkami na krzewach.

   Usuń
 4. Zauważyłam te opadnięte kwiaty topoli. Lubię obserwować księżyc.

  OdpowiedzUsuń